

| Specification | Detail |
|---|---|
| Model | R314 |
| MSRP | $15,562.40 |
| Frame | 8" x 13 lb I-Beam Frame & 10" x 12 lb Neck |
| Hitch | 2 5/16" 25K Round Gooseneck Coupler |
| Axles | Axle, (2) 7K Electric, Spring (95-80) |
| Back | Tilt Deck with Knife Edge |
| Color | Midnight Black (DBS9-0UK12) |
| Tire | ST235/80R16 LRE Radial 10ply Spare Tire W/ Spare Mount |
| Spare Tire | Spare Tire Included |
| Fenders | Diamond Plate Fenders |
| Jack | Jack, (2) 12K Spring Loaded |
| Tarp Kit | Automatic Flip-Over Tarp Kit |
| Specification | Detail |
|---|---|
| Model | R316 |
| MSRP | $16,945.60 |
| Frame | 8" x 13 lb I-Beam Frame & 10" x 12 lb Neck |
| Hitch | 2 5/16" 25K Round Gooseneck Coupler |
| Axles | Axle, (2) 7K Electric, Spring (95-80) |
| Back | Tilt Deck with Knife Edge |
| Color | Midnight Black (DBS9-0UK12) |
| Tire | ST235/80R16 LRE Radial 10ply Spare Tire W/ Spare Mount |
| Spare Tire | Spare Tire Included |
| Fenders | Diamond Plate Fenders |
| Jack | Jack, (2) 12K Spring Loaded |
| Tarp Kit | Automatic Flip-Over Tarp Kit |
| Specification | Detail |
|---|---|
| Model | R320 |
| MSRP | $20,788.60 |
| Frame | 12" x 19 lb I-Beam Frame & Neck |
| Hitch | 2 5/16" 25K Round Gooseneck Coupler |
| Axles | Axle, (2) 8K Electric, Spring (95-78) |
| Back | Tilt Deck with Knife Edge |
| Color | Midnight Black (DBS9-0UK12) |
| Tire | 5 - ST235/85R16 LRG Radial 14ply Tires |
| Spare Tire | Spare Tire Included |
| Fenders | Diamond Plate Fenders |
| Jack | Jack, (2) 12K Spring Loaded |
| Tarp Kit | Automatic Flip-Over Tarp Kit |