

| Specification | Detail |
|---|---|
| Model | E712 |
| MSRP | $11,407.20 |
| Frame | 2" x 3" Tubing Frame & 2" x 4" Tubing Tongue |
| Hitch | 2 5/16 Ajustable Coupler BUMPER PULL |
| Axles | Axle, (2) 6K Electric, Torsion (95-80) 22 Up |
| Back | Rear Barn Doors |
| Color | Artic White (DWS8-00K20) |
| Tire | 235/80R16 LRE Radial 10ply Tires |
| Jack | Jack, (1) 7K Drop-Leg |
| Floor | Tongue In Groove Wood Floor |
| Interior Height | Standard 6'6" Tall |
| Nose | Nose, V Nose Enclosed Cargo |
| Roof | 18 GA Cold Rolled Roof |
| Spare Tire | No Spare Tire |
| Gravel Guard | 24" Tall Gravel Guard (Black Aluminum) |
| Specification | Detail |
|---|---|
| Model | E714 |
| MSRP | $12,754.00 |
| Frame | 2" x 3" Tubing Frame & 2" x 4" Tubing Tongue |
| Hitch | 2 5/16 Ajustable Coupler BUMPER PULL |
| Axles | Axle, (2) 6K Electric, Torsion (95-80) 22 Up |
| Back | Rear Barn Doors |
| Color | Artic White (DWS8-00K20) |
| Tire | 235/80R16 LRE Radial 10ply Tires |
| Jack | Jack, (1) 7K Drop-Leg |
| Floor | Tongue In Groove Wood Floor |
| Interior Height | Standard 6'6" Tall |
| Nose | Nose, V Nose Enclosed Cargo |
| Roof | 18 GA Cold Rolled Roof |
| Side Door | Full Side Door (Passenger Side) |
| Spare Tire | No Spare Tire |
| Gravel Guard | 24" Tall Gravel Guard (Black Aluminum) |
| Specification | Detail |
|---|---|
| Model | E716 |
| MSRP | $13,031.20 |
| Frame | 2" x 3" Tubing Frame & 2" x 4" Tubing Tongue |
| Hitch | 2 5/16 Ajustable Coupler BUMPER PULL |
| Axles | Axle, (2) 6K Electric, Torsion (95-80) 22 Up |
| Back | Rear Barn Doors |
| Color | Artic White (DWS8-00K20) |
| Tire | 235/80R16 LRE Radial 10ply Tires |
| Jack | Jack, (1) 7K Drop-Leg |
| Floor | Tongue In Groove Wood Floor |
| Interior Height | Standard 6'6" Tall |
| Nose | Nose, V Nose Enclosed Cargo |
| Roof | 18 GA Cold Rolled Roof |
| Side Door | Full Side Door (Passenger Side) |
| Spare Tire | No Spare Tire |
| Gravel Guard | 24" Tall Gravel Guard (Black Aluminum) |
| Specification | Detail |
|---|---|
| Model | E718 |
| MSRP | $13,818.00 |
| Frame | 2" x 3" Tubing Frame & 2" x 6" Tubing Tongue |
| Hitch | 2 5/16 Ajustable Coupler BUMPER PULL |
| Axles | Axle, (2) 6K Electric, Torsion (95-80) 22 Up |
| Back | Rear Barn Doors |
| Color | Artic White (DWS8-00K20) |
| Tire | 235/80R16 LRE Radial 10ply Tires |
| Jack | Jack, (1) 7K Drop-Leg |
| Floor | Tongue In Groove Wood Floor |
| Interior Height | Standard 6'6" Tall |
| Nose | Nose, V Nose Enclosed Cargo |
| Roof | 18 GA Cold Rolled Roof |
| Side Door | Full Side Door (Passenger Side) |
| Spare Tire | No Spare Tire |
| Gravel Guard | 24" Tall Gravel Guard (Black Aluminum) |
| Specification | Detail |
|---|---|
| Model | E720 |
| MSRP | $14,618.80 |
| Frame | 2" x 3" Tubing Frame & 2" x 6" Tubing Tongue |
| Hitch | 2 5/16 Ajustable Coupler BUMPER PULL |
| Axles | Axle, (2) 6K Electric, Torsion (95-80) 22 Up |
| Back | Rear Barn Doors |
| Color | Artic White (DWS8-00K20) |
| Tire | 235/80R16 LRE Radial 10ply Tires |
| Jack | Jack, (1) 7K Drop-Leg |
| Floor | Tongue In Groove Wood Floor |
| Interior Height | Standard 6'6" Tall |
| Nose | Nose, V Nose Enclosed Cargo |
| Roof | 18 GA Cold Rolled Roof |
| Side Door | Full Side Door (Passenger Side) |
| Spare Tire | No Spare Tire |
| Gravel Guard | 24" Tall Gravel Guard (Black Aluminum) |
| Specification | Detail |
|---|---|
| Model | E722 |
| MSRP | $15,601.60 |
| Frame | 2" x 3" Tubing Frame & 2" x 6" Tubing Tongue |
| Hitch | 2 5/16 Ajustable Coupler BUMPER PULL |
| Axles | Axle, (2) 6K Electric, Torsion (95-80) 22 Up |
| Back | Rear Barn Doors |
| Color | Artic White (DWS8-00K20) |
| Tire | 235/80R16 LRE Radial 10ply Tires |
| Jack | Jack, (1) 7K Drop-Leg |
| Floor | Tongue In Groove Wood Floor |
| Interior Height | Standard 6'6" Tall |
| Nose | Nose, V Nose Enclosed Cargo |
| Spare Tire | No Spare Tire |
| Roof | 18 GA Cold Rolled Roof |
| Side Door | Full Side Door (Passenger Side) |
| Gravel Guard | 24" Tall Gravel Guard (Black Aluminum) |
| Specification | Detail |
|---|---|
| Model | E724 |
| MSRP | $18,650.80 |
| Frame | 2" x 3" Tubing Frame & 2" x 6" Tubing Tongue |
| Hitch | 2 5/16 Ajustable Coupler BUMPER PULL |
| Axles | Axle, (2) 6K Electric, Torsion (95-80) 22 Up |
| Back | Rear Barn Doors |
| Color | Artic White (DWS8-00K20) |
| Tire | 235/80R16 LRE Radial 10ply Tires |
| Jack | Jack, (1) 7K Drop-Leg |
| Floor | Tongue In Groove Wood Floor |
| Interior Height | Standard 6'6" Tall |
| Nose | Nose, V Nose Enclosed Cargo |
| Spare Tire | No Spare Tire |
| Roof | 18 GA Cold Rolled Roof |
| Side Door | Full Side Door (Passenger Side) |
| Gravel Guard | 24" Tall Gravel Guard (Black Aluminum) |